با تصميم هايتان سرنوشتتان شکل مي گيرد

با تصميم هايتان سرنوشتتان شکل مي گيرد
وقتي با مايکل جردن روبرو شدم، از او پرسيدم که چه عاملي او را از ساير بازيکنان جدا کرده است، و چرا مرتبأ پيشرفت کرده و به پيروزي هاي فردي و گروهي دست يافته است؟ علت برتري اش چيست؟ آيا استعداد او خدادادي است؟ آيا مهارت باعث کاميابي اوست؟ آيا روش خاصي در پيش گرفته است؟
مايکل گفت: خيلي از افراد داراي استعداد خداداد هستند، و مسلمد من جزو آنها هستم. اما آنچه باعث شده است تا در طول زندگي خود از ديگران جلو بيفتم، اين است که حس رقابت در من قوي است. من حاضر نيستم که در هيچ زمينه اي دوم باشم.
نقطه ي عطف زندگي مايکل، هنگامي ايجاد شد که در کلاس دهم تحصيل مي کرد و يک شکست موقت باعث شد که به دنبال هدفي بزرگ برود. بيشتر مردم نمي دانند که اين مايکل جردن يا آقاي ورزش تمام ايالات متحده امريکا و يکي از بزرگترين بازيکنان بسکتبال تاريخ، قهرمان افسانه اي که معيارهاي تازه اي براي اين ورزش ايجاد کرد، در دوران دبيرستان حتي نتوانست تيم بسکتبال مدرسه را به موفقيت برساند.
روزي که مايکل باخت از مدرسه به خانه رفت و تمام بعد از ظهر را گريه کرد. بعد از اين شکست بزرگ، هرکسي ممکن بود، ورزش را رها کند.
اما او برعکس، از اين تجربه دردناک استفاده کرد و آتشي سوزان براي رسيدن به پيروزي در خود شعله ور ساخت.
او معيارهاي خود را بالا برد و هدفي بزرگتر براي خود در نظر گرفت. او تصميمي واقعي و نيرومند گرفت، تصميمي که سرنوشت او را رقم زدو سرنوشت بسکتبال را تغيير داد. او تصميم گرفت نه فقط تيمش را به پيروزي برساندکه خودش نيز به عنوان بهترين بازيکن در زمين بازي بدرخشد.
او براي رسيدن به اين هدف جاه طلبانه، همان کاري را کرد که ساير مردان و زنان موفق انجام ميد هنند: هدف خود را انتخاب کرد و بلافاصله دست به تلاشي پيگير زد.
هر روز در ساعت ۶ صبح، مربي، او را به زمين ورزش مي برد و وادار به انجام تمرين هاي سخت مي کرد.در همان ايام قد اين بازيکن به ۱۸۸ سانتيمتر رسيده بود. درواقع علاقه ي مايکل براي رسيدن به هدف، آن قدر شديد بود که مرتبأ ارز بارفيکس و ميله هايي که در حياط مدرسه بود آويزان مي شد تا قدش بلندتر شود؛ فکر مي کرد قد بلند تأثير زيادي در موفقيت تيمي او خواهد داشت.
مايکل هر روز تمرين مي کرد و چون هنگام مسابقه فرا رسيد، او را براي بازي در بهترين تيم انتخاب کردند. او نکته اي را ثابت کرد که ده سال بعد از زبان مربي ديگرش ” داک کالينز” شنيده شد: هرچه سخت تر تلاش کنيد، خوش شانس تر به نظر مي رسيد.

×
آخرین مطالب آموزشی فروشگاه آلفاتم
طراحی سایتسئوسرویس و تعمیر کولر گازی