جیمز پارکر

AOL یا نام کامل آن America Online یک شرکت بزرگ خدمات اینترنت است. امروزه AOL شهرتش در آمریکا در این است که یکی از بهترین و بزرگترین ارایه دهندگان سرویس های اینترنت است. رقبای اصلی AOL دوشرکت MSN و مایکروسافت هستند. مقر اصلی AOL در دولس ایالت ویرجینیا است و البته در شهرهای دیگر جهان نیز به طور منطقه ای اداره کل دارد. AOL در ابتدا فقط به مشتریان خود امکان این را می داد که یک مودم به قیمت ۹۵/۴۹ دلار خریداری کنند و ۱۵ دلار بابت راه اندازی آن بپردازند و سپس بابت هر ساعت که آنلاین می شوند یک دلار بدهند تا فقط بتوانند به صورت آنلاین بازی کنند و از امتیازات یکدیگر با خبر شوند. در دهه ۹۰ میلادی شرکت AOL جزو اولین شرکت هایی بود که به مشتریان خود که نه نظامی بودند و نه دانشگاهی سرویس خدمات اینترنت ارایه می کرد. تنها کافی بود کسانی که مایل به استفاده از اینترنت بودند مشترک AOL می شدند. با اینکه شرکت های ISP در آن دوران به صورت قارچ گونه ای رشد پیدا کرده بودند، اما سرویس خوب AOL باعث شد تا خیلی زود نیم میلیون نفر را مشترک خود کند. AOL تاکنون بازاریابی وسیعی انجام داده است. این شرکت به بیش از ۱۰۰ میلیون خانوار CD و دیسکت فرستاده تا صرفاً از طریق اجرا کردن برنامه های ذخیره شده بر آنها بتوانند از سرویس اینترنت بهره مند شوند. خیلی از مردم اکنون این CDها را که طرح ملی گوناگونی دارند به چشم یک کلکسیون جذاب نگاه می کنند. در اواخر دهه ۹۰ و اوایل سال ۲۰۰۰ AOL پروژه های مختلفی را خریداری و از آنها حمایت کرد.


 

برای مثال این شرکت Nullsoff سازنده برنامه Winamp که اکنون در تمام کامپیوترها برای پخش MP3 استفاده می شود به مبلغ ۸۶ میلیون دلار خریداری کرد و یا از netscape رقیب اصلی مرورگر مایکروسافت حمایت کرد. اما شخصیت مهمی که باعث موفقیت AOL شده است کسی نیست جز جیمز کیمزی.
کیمزی در شهر واشنگتن دی سی به دنیا آمد و در ویرجینیا بزرگ شد. هرچند که حقوق کارمندی پدرش به سختی کفاف زندگی ۵ فرزندش را می داد. اما مادر خانواده تأکید داشت که باید آموزش و تحصیل بچه ها به بهترین شکل صورت پذیرد و پسرش کیمزی را تشویق کرد تا با خواندن درس به صورت عالی بتواند بورس تحصیلی دریافت کند. کیمزی پس از یک ترم در دانشگاه جرج تاون، وارد دانشگاه آکادمی ارتش در وست پونیت شد بعد از فارغ التحصیلی با درجه ستوانی به عنوان تفنگدار نیروی هوایی در ارتش امریکا مشغول خدمت شد و در جریان مداخله امریکا در جمهوری دامینک شرکت داشت . او دوبار نیز به ویتنام رفت و در آنجا زبان ویتنامی را فرا گرفت و با مردم انجا خو گرفت.


 

بعد از بازگشتن به ایالات متحده، کیمزی به دنبال کسب و کار و تجارت رفت و سرمایه خود را وارد حرفه رستوران داری و شرکت های سرمایه گذاری و بنگاه معاملات املاک و همچنین خدمات IT کرد. در سال ۱۹۸۵ شرکت Quantum computer Service را تأسیس کرد و از خدمات استیوکیس در راه اندازی شرکت بهره مند شد. درسال ۱۹۹۰ نام این شرکت را به AOL تغییر داد. امروزه AOL بیش از ۱۱ میلیون مشترک دارد و از تمام رقبای خود پیشی گرفته است و در دهه اول کار شرکت جیمز کیمزی به عنوان رییس اجرای AOL فعالیت می کرد. اما در سال ۱۹۹۵ او این مسئولیت را به استیوکیس واگذار کرد.

در سال ۱۹۹۷ جیمز کیمزی از هیأت مدیره شرکت استعفا داد که فعالیت گسترده تری را در بنیاد AOL که یک بنیاد خیرخواهانه با پشتیبانی AOL است را داشته باشد، با این حال کیمزی هنوز هم بیش از نیم میلیون سهم در AOL دارد. از طریق بنیاد خیریه AOL، پدر و مادران و همچنین معلمان، پول تحصیل فرزندان را از طریق اینترنت دریافت می کنند و همچنین این شرکت از سازمان های غیرانتفاعی که کارگران AOL در آن به طور داوطلبانه کار می کنند حمایت می کند. بنیاد خیریه AOL از سازمان هایی که در زمینه خدمات اجتماعی فعالیت می کنند پشتیبانی می کند البته این بنیاد امکان این را فراهم کرده است که کارکنان شرکت AOL که تعداد آنها بالغ بر ۷ هزار نفر است در صورت نیاز به این بنیاد مراجعه کنند.
جیمز کیمزی اکنون خانه خود را در شهر واشنگتن جایی که در آن به دنیا آمده است مستقر کرده و فعالیت های خیرخواهانه اش را در کمک به بیماران معلول فکری ادامه می دهد.

×
آخرین مطالب آموزشی فروشگاه آلفاتم
طراحی سایتسئوسرویس و تعمیر کولر گازی