چیزی به اسم شانس وجود ندارد

چیزی به اسم شانس وجود ندارد
خیلی از ثروتمندان می گویند: « من فقط خوش شانس بودم. » درحالیکه وقتی شما گذشته ی آنها و خیلی از کارهایی را که انجام داده اند و در سال های قبل از موفقیت امتحان کرده اند، مطالعه می کنید، متوجه می شوید اصلاً شانس در کار نبوده است. در عوض، مسأله ی احتمالات مطرح بوده است.
قانون احتمالات می گوید یک احتمال وجود دارد که هر چیزی می تواند رخ دهد. با استفاده از معادلات احتمالات، احتمال بروز تقریباً هرچیزی که اتفاق می افتد می تواند با دقت فوق العاده ای محاسبه شود.
در ساده ترین شرایط، اگر شما به اندازه ی کافی دارت به سمت سیبل دارت پرتاب کنید، حتی اگر تا حد زیادی غیرحرفه ای باشید، در نهایت به قلب هدف خواهید زد. این موضوع شانس نیست؛ مسأله ی احتمالات است.

با توجه به مشاهدات بازار در سال ۲۰۱۵، فقط در ایالات متحده امریکا ده میلیون میلیونر وجود دارد. یک احتمال هست که شما هم بتوانید میلیونر یا مولتی میلیون دلاری شوید. کار شما بالا بردن احتمالات به نفع خودتان یا بیشتر و بیشتر کردن عواملی است که احتمال عبورتان از مرز میلیون دلاری را بالاتر می برند.
یکی از کارهایی که برای بالابردن احتمال موفقیت مالی می توانید انجام دهید در افکندن یک شبکه گسترده است. دانش و مهارت تان را دائم توسعه دهید و اطلاعات بیشتری کسب کنید؛ انگار که آینده تان به آن بستگی دارد؛ چون واقعاً دارد.
گفته شده که وارن بافت ۸۰ درصد از وقتش را صرف خواندن و مطالعه می کند. قبل از اینکه یک سرمایه گذاری راه بیاندازد، یکی از مطلع ترین افراد در مورد آن محصول، خدمات، شرکت یا صنعت محسوب می شود. به خاطر تحقیقات گسترده اش می داند دقیقاً چه کار می کند و دقیقاً چرا آن کار را می کند.

یک دیدگاه

×
آخرین مطالب آموزشی فروشگاه آلفاتم
طراحی سایتسئوسرویس و تعمیر کولر گازی